MATERIÁLY

LAMINO

Doba, kdy bylo lamino nevzhledným materiálem je pryč. Dřevodekory, u kterých reliéf věrně kopíruje kresbu, jsou téměř k nerozeznání od masivního dřeva. Lamino je velice oblíbené pro nižší cenu, dlouhou životnost a rozmanitost použití. Kombinací s lakovanými dvířky je možné dosáhnout velice efektního výsledku. V Katalpě vyrábíme z kompletní nabídky výrobců lamina EGGER a KRONOSPAN. Velice dobrého poměru ceny a vzhledu dosahují kuchyně z lamina s povrchem vysoký lesk, kterého je dosaženo HPL folií, běžným užíváním takřka nezničitelné. Novinkou je naopak materiál s povrchovou úpravou označovanou jako supermat, na kterém nejsou patrné žádné otisky prstů, dobře se udržuje a je velmi elegantní. Materiál zpracováváme nejmodernějšími technologiemi, čímž je zajištěna dlouhá životnost nábytku a jeho vysoká estetická úroveň.

LAMINO ORNAMENT

Ve spolupráci s výrobcem plošného materiálu jsme připravili 10 originálních dekorů, které můžete vybírat pouze u nás. Ornament skvěle vynikne při kombinaci s jinými materiály.

LAK

Výběr odstínů je v podstatě neomezený, protože jen základní nabídku tvoří 2000 odstínů. Dvířka jsou lakována polyuretanovým lakem a to z obou stran. Na dvířkách není tedy žádná náchylná ostrá hrana a celá dvířka jsou tzv. uzavřená. Veškeré odstíny vyrábíme v povrchových úpravách vysoký lesk či polomat. Naše společnost provozuje vlastní průmyslovou lakovnu a díky špičkovým technologiím vyrábí veškeré lakované dílce ve vysoké kvalitě při dodržování veškerých ekologických norem. Současně nám vlastní lakovna umožňuje vyrábět kuchyně za přijatelné ceny a realizovat i velmi atypická řešení.

LAK SUPERMAT

Jedním z oblíbených a zároveň praktických řešení čelních ploch, je supermatový lak s mechovým efektem, na kterém nezůstávají viditelné otisky prstů. V naší nabídce můžete vybírat z 12 osvědčených odstínů.

MASIVNÍ DÝHA

Dýha je tenká vrstva masivního dřeva na nosiči – MDF desce nebo laminu. Zatím co nosič uvnitř zajišťuje rozměrovou stálost a zabraňuje prohýbání při působení vlhkosti, horní vrstva dřeva je plnohodnotným přírodním materiálem. Jde o velice příjemný materiál pro oko i na dotek a nejedná se o žádnou náhražku. Naše nabídka zahrnuje široké množství dřevin, od klasických až po exotické. Velkou výhodou tohoto typu dvířka je, že i když se jedná o exotickou a tedy drahou dřevinu, je takto vrstvený materiál stále dostupný za přijatelnou cenu. Dvířka vyrábíme plochá a s tzv. rámečkemv povrchové úpravě polomat či vysoký lesk.

MASIV

Jedno z nejluxusnějších provedení je bezpochyby masivní dřevo, které může dodat Vaší kuchyni rustikální nádech nebo naopak zvýraznit moderní styl. Použít můžete masivní dřevo pro čelní plochy celé kuchyně, nebo jej kombinovat s jinými materiály. Vzájemnou kombinací tvarů dvířek a povrchových úprav vzniká mnoho variant provedení.

HLINÍKOVÝ RÁMEČEK

I když tento model kuchyně nepatří v současné době mezi špičky současného trendu, stále si nachází své zákazníky. Důvodem je jednoznačná stylovost. Pro výrobu je možné použít veškeré dekory lamin, ať už dřevodekory či unibarvy, s klasickými povrchy nebo lamina ve vysokém lesku. Hliníkový rámeček o síle přibližně jednoho milimetru mimo estetických důvodů bezpečně chrání každé dvířko a zvyšuje tak životnost nábytku. V nabídce máme nepřeberné množství dekorů výpní a několik profilů hliníkových rámečků a díky vlastní výrobě nejsme nijak omezeni velikosti a rozměry dvířek.