VYBAVENÍ KUCHYNÍ

PRACOVNÍ DESKY

Vedle klasických dřevotřískových pracovních desek naše společnost běžně dodává i kuchyně s pracovními deskami z polymerního umělého kamene, z přírodního kamene, Technistone a desky z tvrzeného skla. Každý z těchto materiálů má samozřejmě své výhody a také cenu. S výběrem Vám rádi poradíme. Díky vlastní výrobě polymerních pracovních desek jsme schopni našim zákazníkům nabídnout zajímavé podmínky.

VNITŘNÍ VÝBAVA

Teprve když pootevřete dvířka kuchyně, zjistíte, že nejen základní rozvržení nábytku, ale i vnitřní výbava rozhoduje o účelnosti a komfortu práce v kuchyni. Malá kuchyň se tak může stát kuchyní s velkou kapacitou úložného prostoru a i ve velké kuchyni můžete mít vše ihned po ruce a na dosah. Koš na odpadky se dá otevřít sešlápnutím pedálu, zásuvka tlakem kolena. Nechte se inspirovat naší fotogalerií. Naše kuchyně osazujeme kováním a vnitřním vybavením především od značek BLUM, Peka a Kesseböhmer.

DŘEZY A BATERIE

Dřez s baterií nemusí být nutně jen místem, kde je možné něco umýt. Malou pracovní plochu na pracovní desce může částečně vyřešit kryt dřezu, který slouží i jako prkénko na krájení. Dřez může být vybaven odkapovou vaničkou na přípravu zeleniny, baterie může být vybavena výsuvnou sprchou a rázem zjistíte, že je práce ve Vaší kuchyni o poznání snadnější.
Nejprodávanějšími značkami dřezů jsou Franke, Blanco a Teka. Jedná se o dřezy z nerezu, granitu a cermatu. Posledně dva jmenované materiály představují drcený kámen lisovaný s pojivem za vysokých teplot.

V případě polymerní pracovní desky může být dřez vyroben ze srovnatelného materiálu a ve stejném dekoru jako je pracovní deska. Výběr dřezů je co do velikostí a tvarů obrovský. Jeho výběr by měl být ovlivněn velikostí kuchyně, počtem osob v domácnosti, stylem vaření, s ohledem na velikost myčky nádobí a podobně.výběrem poradíme.

OBLOŽENÍ STĚN A SKLENĚNÉ DOPLŇKY

Obložení stěny mezi horními a dolními skříňkami realizujeme velmi často, a to pomocí dřevotřískových desek v dekoru pracovní desky či jiného dekoru užitého v kuchyni. Dalším, a z hlediska údržby a estetičnosti snad nejvhodnějším řešením je obložení stěn barveným sklem. Naše společnost dodává pro tyto účely pouze kalené sklo, které vydrží i vysoké teploty za plynovými hořáky. Velkou výhodou skleněného obložení stěny je snadná údržba. V případě polymerní pracovní desky je možné obložit stěnu.

OSVĚTLENÍ

Způsobů umístění osvětlení do kuchyně je nepřeberné množství. Mohou to být bodová světla na spodní straně horních skříněk, světelná dna horních skříněk, která prosvětlí současně i prostor skříněk. Světelné lišty, umístěné po celé délce kuchyně, světelné poličky. Ať už se jedná o jakékoliv osvětlení, jednoznačně dnes vítězí LED technologie, jejíž předností je nízká spotřeba elektrické energie a dlouhá životnost zdrojů světla. Při výběru osvětlení je dnes potřeba myslet i na zabarvení světla, protože jsou dnes na trhu odstíny světla od ledové bílé až po hřejivě nažloutlou barvu. Důležité je také vědět, zda by osvětlení mělo sloužit jako hlavní pracovní osvětlení, či jen jako orientační či pocitové.

SPOTŘEBIČE

U nás můžete vybírat kuchyňské spotřebiče z většiny značek, dostupných na českém trhu. Díky realizovanému objemu zakázek jsme Vám schopni s ohledem na to,že naše ceny obsahují i cenu zabudování a připojení nabídnout výhodné podmínky, srovnatelné s internetovými prodejci. Veškeré vestavné spotřebiče navíc účtujeme ve snížené sazbě DPH. Vývoj domácích spotřebičů jde stále rychle dopředu, nabídka funkcí se rozšiřuje a na trhu se tak objevují spotřebiče zaměřené na určitý styl vaření. Vaříte-li často knedlíky, doporučíme parní troubu, pro asijskou kuchyni plynový turbohořák atd. Rádi Vám s výběrem poradíme.